Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Konkurs na wiersz „Młody Poeta Dolnego Śląska”

Dolnośląska Biblioteka Publiczna im. T. Mikulskiego we Wrocławiu zaprasza wszystkich twórców młodych wiekiem i duchem do udziału w konkursie na wiersz o dowolnej tematyce. Prace konkursowe (do trzech utworów) należy nadsyłać na adres: informacja@wbp.wroc.pl lub Dolnośląska Biblioteka Publiczna Rynek 58, 50-116 Wrocław. Termin nadsyłania prac: 29.03.2019 r. Regulamin konkursu dostępny na: www.wbp.wroc.pl i www.dswsilesiana.blogspot.com ; Projekt Silesiana – Dolnośląski Salon Wydawniczy dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury oraz ze środków finansowych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego.

2019-02-25 12:57

Kwoka co się zowie

Zapraszamy dzieci do lat 4 na bezpłatne zajęcia "Kwoka co się zowie" w ramach Bibliotecznej Akademii Malucha: 27 lutego br. o godz.11.00. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

2019-02-22 11:46

Poetyckie spotkanie z Joanną Mueller – Liczner

W ramach „Ferii z Biblioteką”, 5 lutego br. gościliśmy na spotkaniu autorskim - już po raz trzeci w Chojnowie - Joannę Mueller – Liczner. Dotychczasowe tomy poetyckie wydane przez Panią Joannę skierowane były do dorosłych, ale ostatnia książka napisana jest dla dzieci. Tom „Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach” zawiera poemat o dobrych piratach oraz wiersze m.in. o bojakach, o wścibskim wychucholu, lwie chodzącym po levelach i innych, przeważnie morskich, stworach. Na spotkaniu poetka zaprezentowała kilka wierszy z pomocą syna Jasia, który był wraz z rodzeństwem pomysłodawcą tomiku. Opowiadała również o swojej pracy i odpowiadała na pytania dziecięcej publiczności. Można było też zakupić promowaną książkę, a po spotkaniu dzieci uczestniczące w zajęciach feryjnych wykonywały ilustracje do wierszy naszego gościa.

2019-02-20 17:06

Ferie z Biblioteką 2019

Tegoroczne „Ferie z Biblioteką”, trwające od 4 do 8 lutego br., odbywały się pod hasłem „A to historia! Zdarzyło się w Polsce”. Rozpoczęły się niemałą atrakcją - wizytą aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki MASKA z Krakowa. Zabawą animacyjną „Tropem Rycerskiej Przygody” dzieci przekroczył mury królestwa, żeby stać się księżniczkami i rycerzami. Przez cały czas trwania animacji mieszkańcy bajkowej krainy mieli szansę wziąć udział w quizie rycerskim oraz bawić się przy pomocy chusty animacyjnej. Następnego dnia, 5 lutego, mali i dorośli chojnowianie spotkali się z pisarką Joanną Mueller – Liczner i bohaterami jej nowej książki „Piraci dobrej roboty i strofy o innych stworach” . Było ciekawie i zabawnie, a po spotkaniu uczestnicy ferii rysowali ilustracje do wierszy naszego gościa. Kolejne dni obfitowały w ważne informacje historyczne, z których dzieci dowiedziały się o czasach Bolesława Chrobrego, Jadwigi – króla, a potem królowej Polski, czy Zygmunta Starego. Po wysłuchaniu opowiadań Grażyny Bąkiewicz „Srebrny dzban”, „Kronika pisana igłą” oraz „Bona – zło wcielone” dzieci wykonywały makiety grodów z naturalnych materiałów, tworzyły kronikę na szarym arkuszu papieru oraz wyklejały pizzę z warzywami, które królowa Bona przywiozła do Polski.

2019-02-20 16:29

Warto przeczytać w lutym!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Adam Hałat – „Miłość aż po grób. Niezwykłe losy Krzysztofa Grabowskiego, arystokraty, lotnika 301 Dywizjonu Bombowego, pierwszego Polaka, który samotnie przepłynął Atlantyk ”; Bohdan Hryniewicz – „Chłopięca wojna. Pamiętnik z Powstania Warszawskiego”; Piotr Mazik, Kuba Szpilka – „Krupówki”; Marek Oramus – „Na niebie i ziemi. Największe tajemnice Wszechświata objaśniają czołowi polscy naukowcy” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Temple Grandin – „Rozwiń swoją wyobraźnię”; Lynne Rosen, Joe Borgenicht – „Gry i zabawy z berbeciem. Podręcznik użytkownika”; Agnieszka Nożyńska-Demianiuk – „Wiersze logopedyczne dla dzieci”; Nela i wyprawa do serca dżungli” Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2019-02-20 15:30


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki