Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Od bajki do bajki

Projekt „Od bajki do bajki”: cykl przedsięwzięć promujących polską literaturę dla dzieci – bajki. Jest skierowany do dzieci, ma pobudzać i rozwijać zainteresowania czytelnicze oraz aktywność twórczą w oparciu o literaturę. W ramach projektu, od kwietnia do listopada 2017 r., przeprowadzone będą różnorodne działania czytelnicze, literackie i artystyczne: warsztaty, spotkania autorskie, zajęcia „Bajki pod Słoneczkiem”, konkursy, przedstawienie teatralne. Program realizowany w szerokiej współpracy z lokalnymi placówkami opiekuńczo-wychowawczymi, edukacyjnymi i kulturalnymi. Organizator: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie. Współorganizatorzy: Żłobek Miejski „Słoneczko”, Ochronka Zgromadzenia Sióstr Służebniczek BDNP, Przedszkole Miejskie nr 1, Przedszkole Miejskie nr 3, Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 4, Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2. W szkołach podstawowych zostali powołani koordynatorzy – nauczyciele bibliotekarze: Ewa Więcek, Elżbieta Rusiecka. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

2017-04-11 13:12

Żółte kurczątko w Bibliotecznej Akademii Malucha

Uczestnicy Bibliotecznej Akademii Malucha obejrzeli 29 marca przedstawienie „Historia żółtego kurczątka”, z którego dowiedzieli się, co przytrafiło się małemu kurczątku na wiejskim podwórku. Wspólnie z kurczątkiem dzieci, rodzice i dziadkowie ochoczo wzięli udział w różnych zabawach tanecznych, plastycznych i zręcznościowych. „Taniec kurcząt”, „Pisanka”, „Zajączki, zajączki” to niektóre z propozycji na naszym wiosennym spotkaniu.

2017-04-10 10:44

Spotkanie autorskie z Czesławem Kowalakiem

23 marca odbyło się spotkanie autorskie z Czesławem Kowalakiem, który do Chojnowa przyjechał ze swoją najnowszą książką „Sztandary Ziemi Legnickiej (1945-2016)”. Podczas wykładu połączonego z pokazem multimedialnym znany działacz i regionalista omówił sztandary z Legnicy i powiatu legnickiego (ze szczególnym uwzględnieniem miasta i gminy Chojnów): służb mundurowych, partii i stronnictw politycznych, związków zawodowych, kombatanckie, harcerskie, cechowe, stowarzyszeń łowieckich oraz innych organizacji i instytucji. W spotkaniu uczestniczyli m.in. uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Książkę Czesława Kowalaka opisującą 132 sztandary, które stanowią materialne świadectwo życia społecznego i gospodarczego w powojennej historii Ziemi Legnickiej, posiadamy w naszych zbiorach – polecamy i zapraszamy.

2017-04-10 09:56

Technologia w kieszeni

22 marca kolejny raz odbyły się zajęcia w cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Spotkanie „Technologia w kieszeni. Praktyczne zastosowania” poprowadził informatyk Arkadiusz Rybczyński. Zajęcia dotyczyły możliwości urządzeń mobilnych. W smartfonach, tabletach można skorzystać z wielu funkcji: tłumacz, kalkulator, poziomica i inne. Ponadto urządzenia mobilne mogą być dodatkowo wyposażone w różne przydatne aplikacje. Aplikacja zdrowie pozwala m.in. liczyć kroki, kalorie posiłków, zmierzyć puls. Dla chcących umeblować wirtualnie swoje pokoje z pewnością przyda się rzeczywistość poszerzona. Można też obserwować gwiazdy, robić zdjęcia 360°, korzystać z okularów 3D, gier edukacyjnych, a nawet tańczyć zumbę z wirtualnym trenerem. Możliwości urządzeń mobilnych są ogromne, ale korzystając z nowych technologii trzeba pamiętać również o zagrożeniach.

2017-04-04 12:28

Bliżej Książki 2017: I etap konkursu ”Widmowe przygody Koszmariusza i Horroraty”

W ramach XVII edycji „Bliżej Książki” Legnicka Biblioteka Publiczna i biblioteki publiczne powiatu legnickiego zaprosiły uczniów klas III i IV do udziału w konkursie czytelniczym na podstawie książki Kaliny Jerzykowskiej „Widma z ulicy Wydmowej”. W naszej bibliotece I etap tego przedsięwzięcia odbył się 22 marca. Wzięło w nim udział ośmioro uczniów z SP 3 i SP 4 w Chojnowie, przygotowanych do konkursu przez szkolnych koordynatorów – nauczycieli bibliotekarzy: Ewę Więcek i Elżbietę Rusiecką. Do finału, który odbędzie się 26 kwietnia 2017 r. w Legnickiej Bibliotece Publicznej, zakwalifikowali się: Marcel Sobiechowski, Kinga Zarotyńska i Przemysław Rudziak. Gratulujemy zwycięzcom, a nauczycielom dziękujemy za przygotowanie dzieci do konkursu. Wszyscy uczestnicy I etapu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

2017-04-04 10:13


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki