Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Czytelnia e-booków w 2015 roku: bezpłatny dostęp do 3000 tytułów

Od 2013 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy - wraz z kilkudziesięcioma bibliotekami publicznymi na Dolnym Śląsku - w projekcie "Ibuki na Dolnym Śląsku" polegającym na wspólnym wykupieniu e-booków na platformie libra.ibuk.pl. Oznacza to, że każdy czytelnik, zapisany do którejkolwiek z nich, może swobodnie i zupełnie za darmo przeglądać katalog wszystkich wykupionych publikacji i czytać je on-line bez żadnych ograniczeń czasowych - i to nie tylko na terenie biblioteki, ale także w domu. W 2015 r. nasza propozycja to około 3000 e-booków z oferty Wydawnictwa Naukowego PWN oraz innych wydawnictw. Zainteresowani czytelnicy, którzy zgłoszą się do biblioteki, otrzymają indywidualne kody aktywacyjne - PIN - umożliwiające im bezpłatny dostęp do e-booków. Wszystkich czytelników, którzy pobrali kody PIN do końca 2014 r., informujemy, że z dniem 28 kwietnia 2015 r. straciły one ważność. Aby nadal korzystać z systemu, trzeba zgłosić się do biblioteki po nowy PIN.

2015-05-08 16:06

Warto przeczytać w maju!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: książki - Isabel Allende - „Ripper : gra o życie”; Hanna Cygler - „Czas zamknięty”; Joanna Jurgała-Jureczka - „Kobiety Kossaków”; Lynn H. Nicholas - „Grabież Europy”; audiobooki - Jane Austen - „Emma” czyta Anna Dereszowska; Martί Gironell - „Archeolog” czyta Jacek Rozenek; Peter Robinson - „Ukryte w mroku” czyta Dariusz Wnuk oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: „12 ważnych opowieści : polscy autorzy o wartościach”; Grażyna Bąkiewicz - „Ale kino!”; Louise Booth - „Billy : kot, który ocalił moje dziecko”; Éva Janikovszky - „Gdybym był dorosły”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2015-05-08 13:01

Grenlandia – zielona (czy biała) wyspa?: spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem

Zapraszamy na spotkanie z dr hab. prof. Henrykiem Marszałkiem, dyrektorem Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, które odbędzie się 15 maja o godz.18.00. Wyprawa na Grenlandię w 2012 r. była ekspedycją czterech wrocławskich hydrogeologów rozpoczynających badania naukowe w zachodniej części Grenlandii, w rejonie wyspy i Zatoki Disko. W skład wyprawy wchodzili: prof. Henryk Marszałek - kierownik wyprawy, dr Lech Poprawski, mgr Michał Rysiukiewicz - doktorant oraz Michał Adamski - student ostatniego roku geologii. Wyprawa organizowana była przy współudziale Wrocławskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego. Ekspedycja miała charakter badawczo-rekonesansowy. Oprócz przeprowadzenia pomiarów hydrogeologicznych i hydrogeochemicznych, miała za zadanie sprawdzenie możliwości przeprowadzenia w przyszłości stacjonarnej wyprawy na Grenlandię śladami profesora A. Kosiby. I dlatego programem ekspedycji objęto również obszar fiordu Arfersiorfik, gdzie w roku 1937 koncentrowały się badania polskich uczonych z Uniwersytetu im. Jana Kazimierza we Lwowie. Spotkanie poprowadzi dr Wojciech Drzewicki, znany chojnowski podróżnik.

2015-04-30 18:06

Na tropach smoków: spotkania z dr Markiem Sikorskim

Zapraszamy na spotkania z dr Markiem Sikorskim: 1) prelekcja z ilustracjami dla dzieci „Na tropach smoka wawelskiego. Rozwiązanie zagadki historycznej”: 13 maja, godz. 12.00; 2) wykład dla dorosłych „Smoki i smokobójstwo. Mit walki ze złem”: 13 maja, godz. 17.00. Marek Sikorski jest historykiem sztuki, doktorem nauk humanistycznych oraz autorem kilkunastu książek, m.in. „Smok wawelski w kręgu mitu i historii” oraz „Smoki i smokobójstwo” (więcej informacji: www.marek-sikorski-autor.blog.pl). Podczas spotkań kiermasz książek autora.

2015-04-30 14:19

Na tropach smoków: "Smok wawelski" w Bibliotecznej Akademii Malucha

Zapraszamy najmłodszych czytelników wraz z opiekunami na spotkanie „Smok wawelski”, które odbędzie się 13 maja o godz.10.00. Zajęcia, zorganizowane w ramach cyklu Biblioteczna Akademia Malucha, zostały przygotowane m.in. na podstawie książki Urszuli Kozłowskiej „Smok wawelski”. Szczegółowe informacje w Dziale dla Dzieci i Młodzieży.

2015-04-30 13:53


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki