Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: wystawa „Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie”

Zapraszamy na wystawę „Dokumenty Życia Społecznego ze zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Chojnowie”, przygotowaną z okazji Tygodnia Bibliotek, na której zaprezentowaliśmy materiały dotyczące naszej lokalnej społeczności.
Dokumenty Życia Społecznego - materiały o charakterze dokumentacyjnym, informacyjnym lub reklamowym rejestrujące bieżące wydarzenia społeczne, kulturalne i polityczne. Są świadectwem współczesnego życia danego społeczeństwa. Charakteryzują się różnorodną formą i szatą graficzną, ukazują się m.in. jako afisze, broszury, programy, zaproszenia, kalendarze, prospekty. Wystawa, pokazana w Galerii Młodych, potrwa do końca maja 2021 r.
Aktualizacja: Wystawa czynna do 30.06.2021 r.

2021-05-15 16:43

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: prezentacja działalności Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ

W ramach XVIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 14 maja odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ. To nasze drugie wirtualne spotkanie – pierwsze odbyło się w ubiegłym miesiącu, 23 kwietnia, w Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Tym razem on-linowe wydarzenie składało się z dwóch części. Pierwsza została poświęcona prezentacji działalności klubu. Przypomnieliśmy sobie m.in. pierwsze spotkanie w 2007 roku, pierwsze lektury, autorów, którzy przyjechali w ramach akcji „Autor na żądanie” oraz niezapomniane Łgarskie Noce Świętojańskie. Natomiast w drugiej części spotkania wybraliśmy lektury, które będziemy czytać w tym roku. Jak zwykle, przy selekcji emocje sięgnęły szczytu - którą książkę absolutnie musimy przeczytać, którą chcielibyśmy przeczytać, a którą niekoniecznie. Wybrać można tylko 10tytułów, a lista książkowych życzeń była znacznie dłuższa. Dyskusji nie było końca. Wszystkich, którzy chcieliby się dowiedzieć, jak klubowicze poradzili sobie z tym problemem, zapraszamy na nasze comiesięczne spotkania.

2021-05-14 18:48

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: Galeria Pomysłów - Krasnoludki są na świecie, w naszych książkach je znajdziecie

Podczas Tygodnia Bibliotek zapraszamy do wspólnej zabawy w składanie papierowych kółeczek i tworzenie z nich kolorowych obrazków. Pomysł dzisiejszej pracy został zaczerpnięty z książki Doroty Dziamskiej „ Bajkowe kółeczka czyli origami płaskie z koła”.
Nasza propozycja to niesforne krasnoludki, które schowały się za grzybkiem.

2021-05-13 16:03

XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek: spotkanie autorskie z Marcinem Koziołem

W ramach tegorocznych chojnowskich obchodów Tygodnia Bibliotek 10 maja odbyło się spotkanie autorskie on-line z Marcinem Koziołem, pisarzem książek dla dzieci i młodzieży, zapalonym podróżnikiem i miłośnikiem komputerów. W spotkaniu „Wombat Maksymilian – podróże, zwierzęta i przygody” uczestniczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Marcin Kozioł jest autorem lektury szkolnej (dla klas 4-6) – „Skrzynia Władcy Piorunów” i jej dwóch kontynuacji „Tajemnica przeklętej harfy („Złota Dwudziestka” książek dwudziestolecia kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”) oraz „Gwiazda Blachonosego”. Napisał także m.in. nagradzaną serię książek o Wombacie Maksymilianie (m.in. najlepsza książka podróżnicza 2016 – Nagroda Magellana), serię „Zagadki matematyczne” (nagroda główna i wyróżnienie w 18. edycji konkursu „Świat Przyjazny Dziecku” ) oraz „Szaloną historię komputerów”. A jak było na spotkaniu z wybitnym pisarzem i niezwykłym człowiekiem ? – o tym w relacjach (ze zdjęciami) na stronach internetowych SP 3 i SP 4 : sp3.chojnow.eu – aktualności, „Odlotowe spotkanie”, 11 maja ; sp4.chojnow.eu – aktualności „Święto bibliotek”, 10 maja *** W naszych zbiorach mamy książki pana Marcina. Zapraszamy!

2021-05-13 15:58

Warto przeczytać w maju!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: „Admirałowie wyobraźni. 100 lat polskiej ilustracji w książkach dla dzieci” pod redakcją Anity Wincencjusz-Patyny ; Tomasz Duszyński – „Glatz”; „Kamień w lustrze. Antologia literatury chińskiej XX i XXI wieku” pod redakcją naukową Lidii Karasełło ; Marek Łuszczyna – „Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu” ; Haruki Murakami – „Podziemie. Największy zamach w Tokio” ; Maria Stiepanowa „Pamięci, pamięci” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Iwona Czarkowska – „Pan Kudłaty i Cztery Łapy ”; Paul Gallico – „O chłopcu, który był kotem”; Eva Eland – „Gdzie zaczyna się szczęście”; Eva Eland – „Kiedy nadchodzi smutek”; Hanna Łupińska – „Jestem. Filozoficzne pytania, które zadają sobie dzieci”; Małgorzata Swędrowska – „777 pomysłów na zabawy z książką” ; Paweł Wakuła – „Kosmiczne przygody Bruma i Gruma”
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2021-05-13 11:04


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki