Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Galeria

O chłopcu z różowymi rogami, który chciał zostać piosenkarzem... czyli warsztaty literackie INSPIRACJE

Jednym z zadań ogólnopolskiego programu „Dyskusyjne Kluby Książki” jest organizacja spotkań z pisarzami. Przyjęto zasadę, że każdy z działających klubów, raz w roku, może zaprosić wybranego twórcę. Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chojnowie zaproponował, aby w 2016 roku wykorzystać ten przywilej na zorganizowanie warsztatów literackich. I dlatego 9 czerwca w Sali Edukacyjnej MBP odbyły się zajęcia pt. „Inspiracje” dla klubowiczów z Gimnazjum nr 1, Gimnazjum nr 2 i Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie. Warsztaty poprowadziła Agnieszka Gil.

2016-06-23 11:27

Pasowanie na czytelnika "Baśniowy ambaras": 08.06.2016

Kolorowe motylki przyleciały z zaczarowanej łąki, bo usłyszały, że w bajkach zrobił się niezły ambaras. Ale zacznę może od początku. W pięknym Miejskim Ośrodku Kultury Sportu i Rekreacji, 8 czerwca, wszystkie chojnowskie przedszkolaki spotkały się na uroczystym Pasowaniu na Czytelnika. Po obejrzeniu inscenizacji „Baśniowy ambaras” w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, których do występu przygotowały nauczycielki: Bożena Szarek i Natalia Halikowska, przedszkolaki odśpiewały wspólnie znaną „Piosenkę o książeczce”. Ta muzyczna niespodzianka pozwoliła naprawić szkody, jakie zostały wyrządzone w bajkach. Uroczystość naszą ubarwiły również tańce oraz piosenki wykonane przez uczestników spotkania. Zakończeniem imprezy było uroczyste przyrzeczenie i pasowanie dzieci na czytelników – a każde z nich otrzymało pamiątkowy dyplom i książeczkę. Zapraszamy was drogie dzieci oraz waszych rodziców do chojnowskiej biblioteki, która na was czeka. I do zobaczenia w kolorowych książeczkach!

2016-06-11 12:27

"Czytamy BAJKI BEZ BARIER": 03.06.2016

Uroczyste podsumowanie cyklu zajęć czytelniczych „Bajki bez barier”. Na spotkaniu bibliotekarki i nauczycielki prowadzące zajęcia - Marzena Luty, Agnieszka Tworzydło, Dorota Chopkowicz i Maria Pękala - przybliżyły tematy i postaci bajek oraz przedstawiły sposób prowadzenia zajęć. Nie obyło się też bez podziękowań za wspaniałą, twórczą współpracę między biblioteką i chojnowskimi szkołami. Na zakończenie uczestnicy spotkania obejrzeli pokaz multimedialny, przygotowany na podstawie zdjęć z wszystkich zajęć „Bajek bez barier’.

2016-06-10 15:17

Biblioteczna Akademia Malucha: "Bajki z wiejskiego podwórka: Kwoka co sie zowie": 25.05.2016

Tym razem, w Bibliotecznej Akademii Malucha, wybraliśmy się z mamą kwoką do pobliskiego lasu po robaki. Po wysłuchaniu bajki „Kwoka co się zowie” dzieci z wielkim przejęciem opowiadały, co się wydarzyło w lesie. Potem mali uczestnicy zajęć bardzo uważnie słuchali i odgadywali odgłosy zwierząt z wiejskiego podwórka, które pojawiły się w naszej bibliotece. Z radością i z zaangażowaniem uczestniczyli w zabawach: m.in. „Taniec kurcząt w skorupkach”, „Karuzela”, „Miała baba koguta”, „Konik”. Spotkanie zakończyliśmy wspólną pracą plastyczną „Wiejska zagroda” oraz tańcem „Pan McDonald farmę miał”.

2016-06-07 09:30

Bajki bez barier: "Bursztyn": 20.05.2016, 24.05.2016

Na ostatnich zajęciach z cyklu „Bajki bez barier” dzieci poznały Karolinę, która przeprowadziła się znad morza do innego miasta. Nowa szkoła, nowe otoczenie i sytuacje trochę ją przerażają, i wtedy spotyka Alę. Ta dziewczynka jest inna, jest niewidoma. Alicja wprowadza Karolinę w swój wyjątkowy świat i pokazuje jej, że jest szczęśliwa i że świat można także „widzieć” innymi zmysłami niż wzrok. Na spotkaniu dzieci poznały, oprócz treści książki Aleksandry Chmielewskiej „Bursztyn”, także alfabet Braila i wykonywały dla Ali pozdrowienia z wypukłymi serduszkami i kwiatami. W trakcie zabaw rozpoznawały różne przedmioty za pomocą dotyku oraz w parach ćwiczyły prowadzenie słowem osoby z zasłoniętymi oczami.

2016-06-02 11:59


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki