Katalog on-line

NOWOŚCI  -  lipiec  2014

Dział dla Dorosłych:


Książki


Cecelia Ahern - „Sto imion"


Kitty Logan kompletnie się pogubiła... W swojej pracy dziennikarskiej bezwzględnie tropiła sensacje, nie zważając na konsekwencje. W końcu popełnia katastrofalny błąd. Wybucha skandal, kariera Kitty wali się w gruzy. Ostatnią szansą na powrót do zawodowego życia - i do odzyskania szacunku do samej siebie - jest rozwikłanie zagadki listy stu osób, którą otrzymała od umierającej zwierzchniczki i przyjaciółki.


Intrygująca, zabawna i wzruszająca powieść autorki światowego bestsellera PS Kocham Cię, na podstawie którego nakręcono cieszący się ogromnym powodzeniem film. Cecelia Ahern zajmuje się również pisaniem scenariuszy seriali telewizyjnych.Dmitry Glukhovsky - "Witajcie w Rosji"


Długo oczekiwana i zaskakująca książka Dmitrija Glukhovsky'ego, autora "Metra 2033".

Być może pierwsza od wielu lat próba uczciwego opowiedzenia o Rosji widzianej oczami nowego pokolenia. W kilkunastu błyskotliwych opowiadaniach Glukhovsky wprawnym piórem kreśli alegoryczny portret swojej ojczyzny: państwa, w którym korupcja sięga szczytów władzy, kraju współrządzonego przez oligarchów i podporządkowanego ich interesom. "Witajcie w Rosji"  to mieszanka wybuchowa: fikcja przeplata się tu z rzeczywistością, satyra i ironia sprawiają, że nie wiadomo, czy śmiać się, czy płakać, a wszystko to w ulubionej przez Glukhovsky'ego konwencji science fiction.Sławomir Koper - "Sławne pary PRL"


 W serii o elitach PRL kolejna - po "Kobietach władzy PRL"  i  "Życiu artystek w PRL"  - książka autora bestsellerów Słąwomira Kopra. Tym razem pisze o sławnych parach, które na przekór szarej rzeczywistości tamtych czasów żyły kolorowo i intensywnie.


Jędrusik i Dygat

Rodowicz i Olbrychski

Komedowie

Mikołajska i Brandys

Zawadzka i Holoubek

JaroszewiczowiePiotr Milewski - "Transsyberyjska : drogą żelazną przez Rosję i dalej" 


Petersburg - Moskwa - Irkuck - Władywostok.

Podróż najdłuższą linią kolejową świata, tam gdzie diabeł mówi dobranoc. Bezkresne rosyjskie stepy, biedne syberyjskie wioski, majestatyczne jezioro Bajkał. Piotr Milewski zabiera nas w fascynującą podróż, która okazuje się także podróżą w czasie. Skomplikowana historia budowy kolei łączy się tu z zaskakującym obrazem współczesnej Rosji  - spadkobierczyni niegdyś potężnego imperium, tygla kulturowego.


Piotr Milewski urodził się w 1975 roku w Chełmie, a wychował w Opolu. Dziewięć lat spędził w Japonii. 

Wędrowiec, pisarz, fotograf.Paulina Simons - „Dziewczyna na Times Square"


Czytając książki Pauliny Simons, mamy gwarancję, że będziemy płakać. Zarówno ze wzruszenia, jak i ze śmiechu. Autorka po mistrzowsku opowiada niezwykłą, choć jakże życiową historię dziewczyny, która musi podjąć walkę o szczęście swoje i najbliższych skrywających ponure tajemnice. Nowojorskiej studentce Lily Quinn ciągle brakuje pieniędzy, zerwała z chłopakiem, ma problemy na uczelni. I nagle jej życie nabiera niepokojącego tempa: znika jej współlokatorka Amy, a los na loterii przynosi fortunę. 

Lecz ta, jak wiadomo, kołem się toczy i Lily nie będzie miała czasu, by nacieszyć się pieniędzmi, bo za drzwiami czeka na nią złowroga niespodzianka...


Paulina Simons urodziła się w Leningradzie, wychowała w Stanach Zjednoczonych. Jest autorką bestsellerowej sagi o losach Tatiany i Aleksandra (Jeździec Miedziany, Tatiana i Aleksander, Ogród Letni).Nadia Szagdaj - "Kroniki Klary Schulz: sprawa pechowca"


Breslau, rok 1910. Podczas spektaklu w operze ginie znany baryton. Choć jego śmierć na początku wydaje się nieszczęśliwym wypadkiem, szybko okazuje się, że  jest precyzyjnie zaplanowanym spektakularnym morderstwem. Zbieg okoliczności sprawia, że na miejscu przestępstwa natychmiast pojawia się początkująca detektyw Klara Schulz. Tak zaczyna się jej pierwsze poważne śledztwo.


Nadia Szagdaj urodziła się w 1984 r. we Wrocławiu. Jest wykształconym muzykiem; gra na wiolonczeli, fortepianie oraz czynnie wykonuje zawód śpiewaczki operowej. Pisać zaczęła w wieku lat szesnastu. Zadebiutowała w 2009 r. powieścią pt. "Przepowiednia". 

Od lat Wrocław i jego bogata historia są jej pasją, a także inspiracją fotograficzną. Dlatego też akcja książki rozgrywa się właśnie w tym mieście, na początku XX wieku. Autorka planuje następne powieści o Klarze Schulz.Dział dla Dzieci i Młodzieży:KsiążkiWanda Chotomska - „Bobry mówią dzień bobry!"


„Bobry nie mówią:

- Dzień dobry!

Bobry mówią:

- Dzień bobry!

A gdy wieczorem

nad wodą staną,

zamiast:

- Dobranoc!

mówią: Bobranoc!"


Wanda Chotomska i Bohdan Butenko powracają!

Nowy tomik niezapomnianego duetu, który rozśmiesza i wzrusza od pokoleń.Nela mała reporterka - „10 niesamowitych przygód Neli"


„Cześć, nazywam się Nela i mam osiem lat. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i pragnę zostać prezenterką podróżniczką. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. Na przykład w Afryce zwiedziłam Etiopię, Zanzibar, Tanzanię i Kenię. W Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję, Indonezję i Filipiny. W Ameryce Południowej - Peru, Boliwię i Chile. Zapraszam cię w niezapomnianą podróż. Opowiem o pięknych miejscach, które poznałam, i o fascynujących zwierzętach, które zobaczyłam."

                                         NelaPiotr Rubik - „Bajki z Zielonego Lasu"


Czy znacie jakiś dobry sposób na budowanie i wzmocnienie więzi z dziećmi? Najlepsza jest bajka na dobranoc! W swojej książce Piotr Rubik zabierze Was w magiczną, pełną przygód, a jednocześnie kształcącą podróż po Zielonym Lesie. Podążając za Helenką, jej przyjaciółmi kameleonem Guciem i Alicją, dzieci poznają nie tylko świat zwierząt, ale też nauczą się wrażliwości i zobaczą, jak łatwo jest rozwiązywać problemy, gdy ma się wokół siebie grono oddanych przyjaciół.Agnieszka Stelmaszyk - „Hotel Pod Twarożkiem"


W jednym z mazurskich lasów, nie wiadomo dokładnie gdzie, znajduje się niezwykły hotel - Hotel Pod Twarożkiem. Prowadzi go sympatyczna krowa Szarlotta, a pomagają jej kot Tycjan, ser Edek Edamski i generał Truskawa. Wakacje w tym miejscu to czas pełen niespodzianek.

Zabawna, wciągająca i zakręcona opowieść dla młodych czytelników, napisana przez autorkę bestselerowej serii "Kroniki Archeo".


Seria „Zakręcone Opowieści" to najlepsze książki do wspólnego, rodzinnego czytania. Idealne na dobranoc i na niedzielne poranki.Małgorzata Strzałkowska - „Mazurek Dąbrowskiego : nasz hymn narodowy"


Książka opowiada o narodzinach Mazurka Dąbrowskiego, o drodze, jaką przeszła ta pieśń, przemieniając się z żołnierskiej Pieśni Legionów Polskich we Włoszech w pieśń narodową i hymn państwowy. Porządkuje rozproszone informacje dotyczące hymnu w ciekawe i przydatne kompendium, po które może sięgnąć czytelnik w każdym wieku.

Jak pięknie napisał w Przedmowie Profesor Jan Żaryn, książka ta jest darem dla wszystkich, którzy kochają Polskę.AudiobookPiotr Rubik - „Bajki z Zielonego Lasu" czyta autor


  Od 21 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników *** 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki