Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Dział dla Dzieci i Młodzieży:

 

Hanna Pułaczewska - „Tomek kontra Thomas"

Tak o swojej książce napisała autorka:

„Tomek kontra Thomas" powstał na trasie Ratyzbona-Łódź, którą przemierzam regularnie, dojeżdżając na zajęcia na łódzkiej uczelni, gdzie pracuję jako profesor językoznawstwa. (…) Napisałam książkę o sprawach, które fascynują mnie od dzieciństwa: o zagadkach, które stawia przed nami nowoczesna technika, a za którymi nie nadąża rozum i zdrowy rozsadek. Wyjeżdżając z Polski, zabrałam ze sobą szafę pełną książek z dzieciństwa. Numerem jeden pośród moich książek jest w dalszym ciągu „Siódme wtajemniczenie" Edmunda Niziurskiego, co, jak sądzę, słychać czasami w rozmowach prowadzonych przez bohaterów tej powieści.

 

Martin Widmark, Helena Willis - „Tajemnica biblioteki"

Z biblioteki w Valleby giną cenne książki. Jak to możliwe, skoro każda z nich ma zabezpieczenie przed kradzieżą? Dlaczego nie włącza się alarm?                                                                                                                 

Książka wydana w serii Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai, która od kilku lat znajduje się w czołówce listy bestsellerów literatury dziecięcej w Szwecji. Co więcej, kolejne części serii wybierane były przez kilka ostatnich lat przez szwedzkie Jury Dziecięce, czyli niemal 50 000 głosujących dzieci.

 

Dział dla Dorosłych:

 

Ks. Adam Boniecki, Karolina Morelowska  - „Trzeba czasem zażartować:  Alfabet Księdza Bonieckiego"

25 wybranych przez Księdza Adama Bonieckiego haseł na 25 kolejnych liter alfabetu. Ponad 20 minirozmów.  O tym, czym jest głupota, a czym luksus, z czym kojarzy mu się zapach Jerozolimy, dlaczego czasem warto zmusić się do uśmiechu i czy w niebie będzie nudno. O smaku życia i byciu w drodze…

 

Kazimierz Kutz - „Piąta strona świata"

Śląsk, piąta strona świata, to miejsce, gdzie zacierają się granice, a historia bawi się ludźmi i narodami. Kazimierz Kutz w swojej pierwszej powieści, wsłuchując się w lokalne anegdoty i małe rodzinne epopeje, stworzył barwną opowieść o pokoleniach Ślązaków. Przedstawia ja we wspomnieniach człowieka próbującego rozwiązać mroczną rodzinną tajemnicę.

 

Joanna Mueller - „Wylinki"

Najnowszy, wydany przez wrocławskie Biuro Literackie, tomik poetki neolingwistki, z którą 10 lutego br. w naszej bibliotece odbyło się spotkanie autorskie.  „Wylinki"  to 28 wierszy,  28 szuflad - w nich można odnaleźć  autorkę „wielokrotną w powrotach, zryw po zrywie wystawioną na głasnost".

 Joanna Mueller-Liczner  (ur. w 1979 r.) -  poetka, krytyczka, redaktorka. Współautorka „Manifestu neolingwistycznego" ogłoszonego w 2002 r., m.in. laureatka Nagrody Literackiej Czterech Kolumn w 2011 r.


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki