Wygląda dobrze
To pole jest wymagane
               Wymyślam i zapisuję historie(szerokość: 190 / wysokość: 126)

                                                 
 
Anna Onichimowska - autorka ponad pięćdziesięciu książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, wielu scenariuszy, sztuk teatralnych, telewizyjnych i radiowych. Laureatka licznych nagród krajowych i zagranicznych, m.in. „Dobry potwór nie jest zły" - Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego (1997 r.), „Najwyższa góra świata" - wpisana na Listę Honorową IBBY (1998 r.), „Sen, który odszedł" - Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY (2001 r.), wyróżnienia w konkursie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku: „Lot Komety" (2005 r.), „Dziesięć stron świata" (2007 r.), „Prawie się nie boję" (2016 r.) oraz "Hera, moja miłość" - wpisana na międzynarodową listę BARFIE (2006 r.), główna nagroda 63. Festiwalu Filmowego w Cannes, razem z J.P. Bławutem, za scenariusz do „Dnia Czekolady" (2010 r.). Jej utwory wydawane są także po francusku, słoweńsku, litewsku, koreańsku, niemiecku, szwedzku, włosku i chińsku.
                                                                                                                                         
  

     W ramach projektu „Od bajki do bajki" 26 maja 2017 r. odbyły się spotkania autorskie z Anną Onichimowską, w których uczestniczyli uczniowie chojnowskich szkół podstawowych.


Pisarkę gościliśmy w Chojnowie po raz drugi. W 2010 r. spotkała się z młodzieżą - na zaproszenie Dyskusyjnych Klubów Książki.


Na spotkaniach Anna Onichimowska mówiła dzieciom o sobie, swojej pracy, którą określiła tymi słowami: „Mój zawód to wymyślać i zapisywać historie za pomocą wiersza, opowiadania, opowieści".

A tych historii, bardzo różnych, wymyśliła naprawdę bardzo dużo. Na spotkaniu opowiedziała m.in. o książkach: „Dzień czekolady", na podstawie której powstał film, „Daleki rejs", „Gdzie jesteś, tatusiu?", „Duch starej kamienicy", „Maciek i łowcy duchów", „Najwyższa góra świata", „Prawie się nie boję...".

Czytała fragmenty z utworów: „Piecyk, czapeczka i budyń", „Zasypianki" i innych.


Miała też dużo pytań do małych uczestników, np. kim chcieliby być, jakie mają marzenia. Jak wyobrażają sobie pracę pisarza, w jaki sposób powstaje książka i jaki powinien być dobry tytuł książki. Spróbowała też razem z nimi wymyślić nową historię.

A potem to dzieci, podczas „konferencji prasowej", mogły zadawać pytania autorce. Czy trudno się pisze książki, skąd pomysł na pierwszą z nich, jakie są ulubione tytuły z jej własnej twórczości, dlaczego wyjechała do Szwecji, a nawet czy od pisania bolą palce – to tylko niektóre z nich.


Spotkania kończyły się kiermaszem książek pisarki.                                                               

zobacz zdjęcia


(szerokość: 375 / wysokość: 281)


                                                        (szerokość: 375 / wysokość: 456)


(szerokość: 375 / wysokość: 281)

                                                                                      


Projekt "Od bajki do bajki" dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

oraz

Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

(szerokość: 95 / wysokość: 95)

(szerokość: 95 / wysokość: 86)



                                                                                                                                                       




                                                                                                                 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki