Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

                 



   POLECANE   NOWOŚCI    -  maj  2019 r.

 




Dział dla Dorosłych

 


Książki


Lidia Buksak  – „Szkoła mówców: myśl i prezentuj  inaczej niż wszyscy"

Wydawnictwo Helion - Onepress,  2019


Wystąpienia publiczne rządzą się swoimi prawami. Świat biznesu codziennie się zmienia, więc metody i techniki prezentacyjne również powinny podlegać modyfikacjom. Chcąc być skutecznym i osiągać swoje biznesowe cele, musisz się wyróżniać i używać nowych metod, odpowiednich do współczesnego, szybko rozwijającego się biznesu.

"Szkoła mówców" jest napisana przez trenera, nie przez pisarza. To nie wydumane teorie, ale treści wynikające z wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z żywym człowiekiem. Nie znajdziesz tu ogólników i łatwych rozwiązań. Dostaniesz za to mnóstwo praktycznej wiedzy i ćwiczenia, które realnie wpłyną na Twój sposób prezentowania. Dowiesz się, jak myśleć i prezentować swoje idee inaczej niż inni.

W książce:

  • jak występować publicznie inaczej niż wszyscy,
  • jak skutecznie i szybko tworzyć strategię i strukturę nowoczesnej prezentacji,
  • jak być pewnym siebie, radzić sobie ze stresem oraz budować swój autorytet i pozycję eksperta,
  • jak wzmacniać swój przekaz głosem, mową ciała i wyjątkowymi slajdami.

 

Źródło: https://www.empik.com/szkola-mowcow-mysl-i-prezentuj-inaczej-niz-wszyscy-buksak-lidia,p1209304939,ksiazka-p

 


Stanisław Sławomir Nicieja – „Kresowa Atlantyda. Historia i mitologia miast kresowych. T.12"

Wydawnictwo MS, 2018


Miastem wiodącym w XII tomie „Kresowej Atlantydy" jest Zbaraż i legenda związana z jego obroną w czasie wielkiej rebelii kozackiej. Na karty historii Polski i Ukrainy wprowadził go genialny mitotwórca – Henryk Sienkiewicz. Tom ten zawiera też historię słynnych zamków, pałaców i rezydencji kresowych w Podhorcach, Olesku i Koropcu, które były niegdyś własnością wspaniałych rodów magnackich: Koniecpolskich, Rzewuskich, Sanguszków czy Badenich. Tom jest znakomicie zilustrowany unikatowymi fotografiami, a barwny język narracji, przepleciony anegdotami, czyni z niego lekturę fascynującą i dającą znakomity obraz dziejów dawnego Podola i Wołynia.


Źródło: https://www.empik.com/kresowa-atlantyda-historia-i-mitologia-miast-kresowych-tom-12-nicieja-stanislaw-slawomir,p1219525009,ksiazka-p




Audibooki


Scott Galloway  – „ Wielka czwórka. Ukryte DNA: Amazon, Apple, Facebook i Google

Dom Wydawniczy  Rebis, 2018


Bestseller „New York Timesa"

Amazon, Apple, Facebook i Google to najbardziej wpływowe firmy na świecie. Prawie każdy uważa, że wie, jak osiągnęły taką pozycję. Prawie każdy się myli.

Scott Galloway zadaje fundamentalne pytania: jak wielka czwórka infiltruje nasze życie, że nie sposób jej pominąć ani zbojkotować? Dlaczego rynek i ludzie wybaczają jej grzechy, które pogrążyłyby inne firmy? I czy ktokolwiek jest w stanie się jej przeciwstawić? Ujawnia skrzętnie skrywane strategie wielkiej czwórki i to, jak sprawnie manipuluje ona naszymi podstawowymi potrzebami emocjonalnymi. Pokazuje też, jak wykorzystać wiedzę o niej we własnej drodze na szczyt, bo bez względu na to, czy chce się być dla wielkiej czwórki konkurencją, partnerem w biznesie czy tylko żyć w zdominowanym przez nią świecie, trzeba ją zrozumieć.


Źródło:  https://www.empik.com/wielka-czworka-ukryte-dna-amazon-apple-facebook-i-google-galloway-scott,p1214303828,ebooki-i-mp3-p

 

 

Katarzyna Puzyńska – „ Rodzanice"

Wydawnictwo Prószyński Media, 2019


Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny. Jest przykryta kocem. Gdyby nie to, że jakieś zwierzę poszarpało jej rękę, wyglądałaby, jakby spokojnie spała. Tego samego dnia umiera pewna dziennikarka. W ostatnich słowach przestrzega byłą komisarz Klementynę Kopp przed wilkołakiem. Wkrótce emerytowana policjantka znika bez śladu… Pojawiają się sugestie, że to Kopp dokonała zbrodni. Tylko aspirant Daniel Podgórski wierzy, że dawna koleżanka jest niewinna. Jaki sekret skrywa sam Podgórski? Dlaczego odpowiedzi warto szukać w szklanej kuli? Ile prawdy jest w anonimie zapowiadającym śmierć wszystkich mieszkańców Lipowa? I kto tak naprawdę czai się w ciemności? "Rodzanice" to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.


Źródło:  https://www.empik.com/rodzanice-puzynska-katarzyna,p1220709096,ksiazka-p




 


Dział dla Dzieci

 


Książki


Elżbieta Pałasz, Joanna Czaplewska  – „Dobra robota : ceramik, opiekunka fok i inne ciekawe zawody"

Wydawnictwo Adamanda, 2019


Po co ceramikowi gęsie pióro? Dlaczego farmerowi lepiej myśli się w polu? Co robią rybacy, kiedy czekają na wyciągnięcie sieci?
Nie wiecie? No właśnie. My też nie wiedzieliśmy, dlatego zapytaliśmy. O swojej pracy opowiedzieli nam przedstawiciele 12 naprawdę ciekawych profesji.


Źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/dobra-robota-ceramik-opiekunka-fok-i-inne-ciekawe-elzbieta-palasz-137056

 


Aleksandra Struska-Musiał – „Kto zgubił kapelusz?"

Wydawnictwo Bis, 2019


Pewnego dnia Zając znajduje w pobliżu swojej nory piękny kapelusz w haftowane marchewki. Bezskutecznie szuka właściciela, aż wreszcie dochodzi do wniosku, że to Wiatr-Hulaka musiał przywiać kapelusz z drugiej strony Zielonookiej Rzeki. Myśl o tym, że komuś jest przykro z powodu utraty kapelusza nie daje jednak Zającowi spokoju. Choć jest z natury lękliwy, decyduje się przepłynąć przez rzekę do tajemniczego Bukowego Lasu. Czy wyprawa zakończy się sukcesem? A może przez swe dobre serce Zając narazi się na niebezpieczeństwo?
Pięknie ilustrowana bajka o empatii, przełamywaniu stereotypów i o tym, że warto jeść marchewki.


Źródło:  https://www.znak.com.pl/ksiazka/kto-zgubil-kapelusz-aleksandra-struska-musial-136703

 


Małgorzata Strzałkowska – seria Lubię Czytać ze Strzałką - „Zwariowane litery"

Wydawnictwo Nowa Era, 2018


Wiersze genialnej poetki dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej w formie instrukcji do zabaw z literami i ilustracjami! Pomysł na rozwijające i rozśmieszające aktywne czytanie – z pomocą kartonowej strzałki dzieci odnajdują na obrazku litery opisane w tekście. Wykonywanie zabawnych poleceń zawartych w wierszach pomaga w nauce czytania ze zrozumieniem, poszukiwanie liter umieszczonych w większej ilustracyjnej płaszczyźnie ćwiczy spostrzegawczość, uwagę i koncentrację. Najwyższą jakość ilustracji zapewnia Marcin Bruchnalski.
Wiersze z instrukcjami – czytasz i wiesz, co zrobić z literami!
Dla dzieci:
– wierszowane instrukcje i bogate w szczegóły, pełne humoru ilustracje
– oryginalne kartonowe strzałki do zabawy z czytaniem
– rekomendacja „Świerszczyka" – gwarancja dobrej zabawy
Dla rodziców: 
– miniprzewodnik z praktycznymi poradami i metodami zachęcającymi dziecko do czytania
– rekomendacja magazynu dla dzieci „Świerszczyk" – gwarancja mądrej zabawy i efektywnego spędzania czasu


Źródło:  https://www.znak.com.pl/ksiazka/zwariowane-litery-malgorzata-strzalkowska-121989

 

Małgorzata Strzałkowska – seria Lubię Czytać ze Strzałką -  „Ukryte słowa"

Wydawnictwo Nowa Era , 2018


Pełne humoru wiersze genialnej poetki dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej z ilustracjami wewnątrz tekstu! Zastąpienie niektórych słów obrazkami uatrakcyjnia lekturę, umożliwia zarówno wspólne jak i samodzielne czytanie. Dzieci, które dopiero uczą się czytać, z pomocą kartonowej strzałki podążają wzrokiem za tekstem i „odczytują" obrazkowe słowa. Dzieci czytające samodzielnie, doskonalą tę umiejętność, bawiąc się nietypowym przedstawieniem tekstu. Najwyższą jakość ilustracji zapewnia Agnieszka Żelewska.
Wiersze z obrazkami – czyta się samodzielnie lub z rodzicami! 
Dla dzieci:
– kilkadziesiąt pełnych humoru, bogato ilustrowanych wierszy
– oryginalne kartonowe strzałki do zabawy z czytaniem
– rekomendacja „Świerszczyka" – gwarancja dobrej zabawy
Dla rodziców: 
– miniprzewodnik z praktycznymi poradami i metodami zachęcającymi dziecko do czytania
– rekomendacja magazynu dla dzieci „Świerszczyk" – gwarancja mądrej zabawy i efektywnego spędzania czasu


Źródło : https://www.znak.com.pl/ksiazka/ukryte-slowa-malgorzata-strzalkowska-121993

 

Małgorzata Strzałkowska – seria Lubię Czytać ze Strzałką -  „Zaczarowane obrazki"

Wydawnictwo Nowa Era, 2018


Wiersze genialnej poetki dla dzieci Małgorzaty Strzałkowskiej w formie instrukcji do zabaw z ilustracjami! Pomysł na rozwijające, aktywne czytanie – z pomocą kartonowej strzałki dzieci odnajdują na obrazku elementy wymienione w tekście. Wykonywanie poleceń zawartych w wierszach uczy czytania ze zrozumieniem, poszukiwanie szczegółów w większej ilustracyjnej płaszczyźnie ćwiczy spostrzegawczość, uwagę i koncentrację. Najwyższą jakość ilustracji zapewniają Anita Andrzejewska i Andrzej Pilichowski-Ragno.
Wiersze z instrukcjami – czytasz i wiesz, co zrobić z obrazkami!
Dla dzieci:
– wierszowane instrukcje i bogate w szczegóły ilustracje
– oryginalne kartonowe strzałki do zabawy z czytaniem
– rekomendacja „Świerszczyka" – gwarancja dobrej zabawy
Dla rodziców:
– miniprzewodnik z praktycznymi poradami i metodami zachęcającymi dziecko do czytania
– rekomendacja magazynu dla dzieci „Świerszczyk" – gwarancja mądrej zabawy i efektywnego spędzania czasu


Źródło: https://www.znak.com.pl/ksiazka/zaczarowane-obrazki-malgorzata-strzalkowska-122122


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki