Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Polecane nowości - maj 2013

Dział dla Dzieci I Młodzieży:


Roberto Innocenti , J. Patrick Lewis - "Dom"

Opowieść,  snuta przez stary dom, o stu latach zmian, dziejowych zawieruchach i przemijaniu. Ta niezwykła książka obrazkowa jest kierowana zarówno do młodszych, jak i starszych czytelników. Poetycki tekst J. Patricka Lewisa został mistrzowsko zilustrowany przez laureata Nagrody im. H.Ch. Andersena za ilustracje w 2008 roku, Roberto Innocentiego. Ilustrator dał się poznać polskim czytelnikom swoim opracowaniem graficznym Pinokia.


Megan Lovegrove, Louise Bedwell - "Nastolatki szczerze o sobie: wyjątkowy poradnik dla rodziców"

Pierwszy poradnik dla rodziców nastolatków napisany przez 16-latki. W końcu kto udzieli lepszych porad, jak postępować z nastolatkami, niż one same?


Katarzyna Zimmerer - „Zwyczajny dzień"

Książka dla dzieci w wieku 7-9 lat i ich rodziców. Ośmioletni Szymek jest zwyczajnym chłopcem, mieszka w domu z rodzicami, trzyletnią siostrą Hanką i dziadkami, chodzi do szkoły, odrabia lekcje, bawi się z kolegami, czasem chce być piratem, a czasem jastrzębiem. Dorośli nie zawsze się domyślają, jak naprawdę się czuje w codziennych sytuacjach…

Katarzyna Zimmerer - dziennikarka, pisarka i tłumaczka z języka niemieckiego, w latach 2005-2007 felietonistka „Tygodnika Powszechnego", autorka książek dla dzieci „Deszcz" i „Plotka" oraz opowiadań „nie tylko dla dzieci" publikowanych w magazynie dwutygodnik.com. Laureatka nagrody Krakowska Książka Miesiąca.


Dział dla Dorosłych:


Julio Cortázar - „Niespodziewane stronice"

Fantastyczny prezent dla wielbicieli twórczości Julio Cortázara.

Zdawać by się mogło, że wydano już wszystko, co ten pisarz kiedykolwiek napisał. Ale oto czytelnicy mają przed sobą „Niespodziewane stronice". Są to teksty, które w grudniu 2006 r. w zapomnianej komodzie odnalazła Aurora Bernárdez. Właśnie ona i Carles Álvarez Garriga, doktor filologii hiszpańskiej, pieczołowicie je uporządkowali i przygotowali do druku. Na ten tom składają się utwory pisane na przestrzeni 46 lat: trzy najstarsze pochodzą z roku 1938, ostatni zaś powstał w 1984 na krótko przed śmiercią Cortázara.


Nikołaj Nikulin - „Sołdat"

Szlak Leningrad - Berlin w odważnej, pozbawionej autocenzury relacji żołnierza Armii Czerwonej.

Opowieść Nikołaja Nikulina, wcielonego do wojska w 1941, który jako jeden z nielicznych sowieckich żołnierzy przeszedł cały szlak bojowy. Został odznaczony za bohaterstwo, jednak jego wspomnienia odzierają frontowe przeżycia z heroizmu, burząc mit wielkiej wojny ojczyźnianej. Nikulin otwarcie przyznaje się do potwornego strachu, opisuje głód, śmierci okrucieństwo czerwonoarmistów. Demaskuje głupotę i cynizm dowodzących, a także bezwzględność sowieckiej machiny wojennej.


Krystyna Sienkiewicz - „Cacko"

„Dlaczego Cacko ? - bo zapraszam na piękne podwórko, do pięknego domu, w piękną podróż po moim własnym świecie. Uchylam drzwi i zapraszam do środka."

 

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki