Katalog on-line

Aktualności

Wakacyjna Galeria Młodych
Zapraszamy na wystawę prac plastycznych wykonanych przez dzieci na zajęciach wakacyjnych. Te piękne kolorowe prace to plon naszych lipcowych i sierpniowych spotkań: „Na tropie wakacji- detektyw na wakacjach” oraz „ Wielka parada pragada”. Kolażowe postaci detektywów, a także portrety uczestników zajęć są bardzo pomysłowe. Trochę kleju i gazet, i wystarczy, by stworzyć dzieło. A dinozaury, które powstały w ciągu ostatniego tygodnia zamieniły nasz hol w mały park jurajski. Prace dzieci można oglądać tylko do końca wakacji. Szkoda...bo wystawa jest wyjątkowa.
data publikacji: 2015-08-13 14:55
 
Warto przeczytać w sierpniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Jerzy Bralczyk - „500 zdań polskich” ; Ałbena Grabowska - „Stulecie Winnych” ; Sławomir Koper - „ Zachłanne na życie” ; Donna Tartt - „Szczygieł” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Clare Compton - „Cukiernia pod Pierożkiem z Wiśniami” ; Philippe Nessmann - „Układ słoneczny, wszechświat, grawitacja, planeta” ; Renata Piątkowska - „Oko w oko ze zwierzakiem” ; Maja Popielarska - „Mania mała ogrodniczka” . Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2015-08-07 15:16
 
Nie-Zwykły Plakat! Kultura jest Na Widoku! WSZĘDZIE! Plakat pojemny jak biblioteka!
Filmy, muzyka, książki, gry i archiwalia – ponad 900 utworów w cyfrowej wersji można znaleźć i pobrać do 11 października w ramach projektu Kultura Na Widoku. Na specjalnie przygotowanych plakatach umieszczonych w bibliotekach, szkołach, domach i centrach kultury w całej Polsce czekają propozycje z legalnych źródeł dla dzieci, młodzieży i dorosłych. MBP w Chojnowie uczestniczy w projekcie Kultura Na Widoku - z plakatów można skorzystać w czytelni Działu dla Dorosłych.
data publikacji: 2015-07-31 14:48
 
Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu
Po raz kolejny, 22 lipca, odbyło się spotkanie z cyklu „Komputerowy Świat dla Każdego”. Tym razem informatyk Arkadiusz Rybczyński omówił temat „Nowe możliwości i zagrożenia współczesnego Internetu”. Uczestnicy zajęć m.in. zapoznali się z pojęciami IoT i IoE, serwisem przewidującym i monitorującym burze, nowym sposobem nauki języków obcych za pomocą Tandem oraz Zintegrowanym Informatorem Pacjenta (ZIP). Prowadzący wyjaśnił też na jakie niebezpieczeństwa powinni zwrócić uwagę użytkownicy Internetu: rozpowszechnianie wirusów poprzez Facebook, socjotechnikę, cryptowirusy, dziurawe technologie i zagrożenia mobilne. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach programu "Orange dla bibliotek".
data publikacji: 2015-07-30 14:46
 
Muzykanci z Bremy
Już po raz kolejny, 22 lipca, gościliśmy aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych ART – Re z Krakowa. Tym razem zaprezentowali spektakl „Muzykanci z Bremy” na podstawie baśni braci Grimm. Opowiada on o przygodach czterech zwierząt - osła, psa, kota i koguta - które zostały zmuszone do opuszczenia swojego domu. Podczas wspólnej podroży do Bremy zwierzęta zaprzyjaźniają się, a dobra współpraca i pomysłowość pomagają im zdobyć nowy dom. Mimo upalnej pogody frekwencja dopisała, m.in. przedstawienie obejrzały dzieci z Przedszkola nr 3 oraz uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Chojnowie. Najmłodsi chętnie włączali się do spektaklu, angażując się w profesjonalną grę aktorów. Nie tylko świetnie się bawiły, ale także uczyły - miłości do zwierząt, szacunku do starości. Treść baśni, gra aktorów, piękne stroje, scenografia i muzyka sprawiły, że przedstawienie z pewnością pozostanie na długo w pamięci dzieci, jak też dorosłych widzów.
data publikacji: 2015-07-27 13:37
 
<< nowsze | 124  | 125  | 126  | 127  | 128 | 129  | 130  | 131  | 132  | 133  | 134  | starsze >>

Wystawa Juliana Pamuły "POLSKA": wrzesień - październik 2020

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki