Katalog on-line

Aktualności

24 grudnia i 31 grudnia biblioteka nieczynna
Szanowni Czytelnicy! Informujemy, że w dniach 24 grudnia (Wigilia) i 31 grudnia (Sylwester) 2020 r. biblioteka będzie nieczynna.
data publikacji: 2020-12-18 13:48
 
Waro przeczytać w grudniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych:Jorge Luis Borges – „Alef ", Wojciech Dudka – „Kurier z Toledo", “Kurier z Teheranu”, Adam Flamma – „Wiedźmin. Historia fenomenu", Anna Kaszuba-Dębska – „Bruno. epoka genialna", Johnny Kent – „Polacy są najlepsi. Wspomnienia kanadyjczyka z Dywizjonu 303” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Rocio Bonila - “Jakiego koloru są buziaki”, Hania Buch - „Orka w wannie", Joanna Olech - “Pulpet i Prudencja - dzieci Pompona. Smocze pogotowie ratunkowe”, Katarzyna Ryrych – „Siedem sowich piór", Małgorzata Swędrowska, Joanna Bartosik - “Moja mama, mój tata”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-12-17 13:52
 
Kobiety ze słynnych polskich obrazów: boskie, natchnione, przeklęte - filmowa relacja ze spotkania autorskiego on-line z Iwoną Kienzler
26 listopada 2020 r., na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej i Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ w Chojnowie, odbyło się spotkanie on-line z Iwoną Kienzler - autorką ponad 80 publikacji z zakresu historii, jak również leksykonów i słowników. Podczas spotkania Iwona Kienzler opowiadała o swojej ostatnio wydanej książce pt. “Kobiety ze słynnych polskich obrazów: boskie, natchnione, przeklęte”, którą posiadamy także w naszych zbiorach. Każdego, kto chciałby się dowiedzieć np. z jakiego powodu Podkowiński chciał zniszczyć swoje słynne płótno “Szał”, kim była kobieta z obrazów Malczewskiego i dlaczego Matejko namalował żonę w sukni ślubnej dopiero 15 lat po tej ceremonii albo jeszcze raz wysłuchać ciekawego wykładu autorki, zapraszamy do obejrzenia filmu zamieszczonego na stronie: ww.biblioteka.chojnow.eu, w zakładce Filmy.
data publikacji: 2020-12-14 16:58
 
Od 30 listopada biblioteka jest otwarta, ale na specjalnych zasadach
Szanowni Czytelnicy! Na podstawie § 10 ust. 22 rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 26 listopada 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii oraz rekomendacji Biblioteki Narodowej z dnia 27 listopada 2020 r., Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta od dnia 30 listopada 2020 r., ale na specjalnych zasadach. Za okres zamknięcia biblioteki z powodu koronawirusa (7-29 listopada 2020 r.) nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych zbiorów. Termin zwrotu zbiorów, które powinny być zwrócone w tym okresie jest przedłużony do 31 stycznia 2021 r. Zasady funkcjonowania MBP w Chojnowie:
data publikacji: 2020-11-28 20:32
 
Zapraszamy na spotkanie on-line z Iwoną Kienzler - “Kobiety ze słynnych polskich obrazów: boskie, natchnione, przeklęte”
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie i Dyskusyjny Klub Książki ŁGARZ zapraszają na spotkanie autorskie on-line z Iwoną Kienzler: 26 listopada, godz.17.00. Iwona Kienzler - autorka ponad 80 książek z zakresu historii, a także leksykonów i słowników. Pasjonuje się historią, a zwłaszcza sferą miłosną znanych postaci historycznych oraz wpływem kobiet na bieg dziejów. Napisała m.in. „Piastowie od Mieszka do Kazimierza: miłość i władza”, „Polki władczynie Europy”, „Kobiety niepodległości: bohaterki, żony, powiernice”. Link do spotkania:
data publikacji: 2020-11-23 15:13
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4 | 5  | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki