Katalog on-line

Aktualności

Zakup zbiorów z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
Informacja dotycząca dofinansowania w kwocie 9 154 zł, otrzymanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie w 2020 roku w ramach Programu Wieloletniego "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa" Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych. Zrealizowano ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - zakup książek: 419 wol., zakup audiobooków: 1 egz.
data publikacji: 2020-11-19 16:28
 
Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Na Termopilach” (Juliusz Słowacki)
Kuba Michalski zaprasza do posłuchania kolejnej piosenki zrealizowanej w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. „W listopadzie obchodzimy zarówno Święto Niepodległości, jak i rocznicę Powstania Listopadowego. Słowacki napisał "Grób Agamemnona", gdy Polski nie było wśród wolnych państw, a "Na Termopilach" to fragment tego wiersza z moją muzyką. Poeta nawiązuje w nim z jednej strony do słynnej bitwy Spartan, z drugiej – do Powstania Listopadowego.” Link do piosenki na YouTube: https://youtu.be/UhJXKJ2-jOw Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w ubiegłym zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2020-11-19 13:01
 
Warto przeczytać w listopadzie!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Anthony Everitt – „Chwała Rzymu: jak tworzyło się imperium"; Jacek Komuda – „Wizna"; Barry Lopez – „Arktyczne marzenia"; David McCullough – "Pionierzy. Ludzie którzy zbudowali Amerykę"; Andrzej Ochał – "Orla straż. Kiedy świat udaje, że nie widzi"; Zofia z Odrowąż-Pieniążków Skąpska - "Dziwne jest serce kobiece…Wspomnienia galicyjskie" oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Paweł Beręsewicz - "Skandal w stolicy Nudy"; Megumi Iwasa – „Z pozdrowieniami, Żyrafa; "Kolorowe listy świnki Pepy"; Artur Pacuła „Gdzie jest korona cara?; Kazimierz Szymeczko - "Tetrus". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-11-17 12:02
 
Biblioteka jest zamknięta, ale wypożyczamy książki na zamówienie
Szanowni Czytelnicy! Na podstawie § 6 ust. 11a rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 6 listopada 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie od 7 do 29 listopada 2020 r. jest zamknięta. Za okres zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych zbiorów. Informujemy, że zgodnie z ust. 11b rozporządzenia Rady Ministrów oraz rekomendacjami Biblioteki Narodowej z dnia 9 listopada 2020 r. istnieje możliwość udostępniania zbiorów na zewnątrz budynków, które mają być zamknięte dla użytkowników. Udostępnienie zbiorów może odbyć się przed wejściem do budynku biblioteki, z maksymalnym ograniczeniem kontaktów bezpośrednich. W związku z powyższym wprowadzamy w tym okresie specjalne zasady wypożyczania książek:
data publikacji: 2020-11-12 23:28
 
Biblioteka zamknięta od 7 do 29 listopada
Szanowni Czytelnicy! W związku z ogłoszonymi 4 listopada 2020 r. kolejnymi obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa i zgodnie z rekomendacjami Biblioteki Narodowej, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie będzie zamknięta dla użytkowników od 7 do 29 listopada 2020 r. W tym czasie biblioteka nie będzie udostępniać zbiorów, ani ich przyjmować. Za okres zamknięcia biblioteki nie będą naliczane opłaty za przetrzymanie wypożyczonych zbiorów. O terminie otwarcia biblioteki zawiadomimy odrębnym komunikatem – w siedzibie biblioteki i na naszej stronie www.
data publikacji: 2020-11-06 11:37
 
<< nowsze | 1  | 2  | 3  | 4  | 5 | 6  | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki