Wygląda dobrze
To pole jest wymagane

Aktualności

Nowości w Bibliotece!

Choć mamy dopiero przedwiośnie w bibliotece pięknie, wiosennie i radośnie. Mamy nowości ! Niedługo pojawią się na półkach Działu dla Dorosłych. Są biografie, są thrillery i sagi rodzinne. Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty.

2024-03-01 13:05

"Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował"

W poniedziałek - 19 lutego - dzieci z grupy Tygryski z Miejskiego Żłobka „Słoneczko” w Chojnowie obchodziły nietypowe święto – Światowy Dzień Kota. Podczas spotkania z Panią Marzeną maluchy wysłuchały historii kotka Filika, który pragnął być bardzo uprzejmym kotem. Chciał także wszystkich swoich przyjaciół poczęstować mleczkiem. Co z tego wynikło Tygryski dowiedziały się po wysłuchaniu wiersza Heleny Bechlerowej „Jak kotek zwierzęta mlekiem częstował”. Dużo radości sprawiło dzieciom wykonanie pracy plastycznej - grupowe wyklejanie ilustracji bohatera zajęć – milutkiego kotka. Na zakończenie spotkania wszyscy wykonali aktywnie parę kocich grzbietów oraz przyjemnie mrucząc, wychlipali pyszne mleczko.

2024-02-23 13:15

Warto przeczytać w lutym!

Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Sam Knight – „Biuro przeczuć. Historia psychiatry, który chciał przewidzieć przyszłość”; Joanna Kuciel-Frydryszak - „Służące do wszystkiego”; Michał Śmielak – „Osada”; Franck Thilliez – „Manuskrypt niedokończony”; „Utkane z miłości: 5 opowieści na dobry wieczór” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Marek Michalak – „Opowieści o tym, co daje moc”; Roch Urbaniak – „Papienik. Targowisko opowieści”; Anna Wiśniewska-Grabarczyk – „Marcelinka Kolanko ratuje książki czyli o znikających kartkach, pomazanych stronach i książkobójcach z ulicy Mysiej”; Alex Woolf – „Escape room. Największa sprawa Sherlocka” ; Katherine Woodfine - „Fantastyczna Jane Austen. Duma i uprzedzenie”
Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.

2024-02-21 15:43

Lutowe spotkanie DKK ŁGARZ

Zapraszamy na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki ŁGARZ (także wszystkich zainteresowanych przystąpieniem do DKK) – 23 lutego o godz. 17.00, Sala Edukacyjna MBP w Chojnowie. Kontakt Anna Kopyra, tel. 76 818 83 46. W lutym omawiamy błyskotliwy zbiór dowcipnych, zjadliwych felietonów pióra Fran Lebowitz, gwiazdy dokumentalnego miniserialu Netfliksa "Udawaj, że to miasto" w reżyserii Martina Scorsese. Lebowitz bierze na celownik swojego ciętego humoru wszystko – od dzieci ("rzadko dysponują sensowną gotówką, którą można by od nich pożyczyć") po nowojorskich kamieniczników ("świętym obowiązkiem każdego kamienicznika jest utrzymywanie w budynku odpowiedniej liczby karaluchów"). Jej stosunek do pracy to świetna odtrutka na współczesną wyczerpującą kulturę samodoskonalenia ("13.40 -- Myślę, czy by nie wstać, dochodzę jednak do wniosku,
że nagły ruch mógłby mi zaszkodzić. Jeszcze trochę czytam i sobie popalam").

2024-02-19 14:26

Standardy Ochrony Małoletnich

W celu zapewnienia dzieciom i młodzieży (korzystającym oraz chcącym skorzystać z zasobów Biblioteki) bezpiecznego środowiska, zorganizowanego z poszanowaniem ich praw i godności, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie wprowadza Standardy Ochrony Małoletnich.
Pragniemy zapewnić dzieciom i młodzieży dostęp do oferty edukacyjnej i kulturalnej wolny w sposób dla nich bezpieczny i komfortowy, wolny od zagrożeń i zachowań nieodpowiednich, w szczególności wolny od jakichkolwiek form przemocy i dyskryminacji.
TREŚĆ SKRÓCONA DOKUMENTU
• Osoby, które kontaktują się z Tobą w Bibliotece, powinny zachowywać się grzecznie i z poszanowaniem Twoich potrzeb.
• Pracownikom nie wolno stosować w stosunku do Ciebie przemocy.
• Masz prawo do zadawania pytań pracownikom Biblioteki i otrzymywania na nie wyczerpujących odpowiedzi.
• Pracownikom nie wolno na Ciebie krzyczeć.
• Masz prawo do informacji o wszystkich decyzjach, które są w stosunku do Ciebie podejmowane i wyjaśnienia dlaczego takie są.
• Masz prawo do prywatności. Pracownikom Biblioteki nie wolno przekazywać informacji o Tobie innym dorosłym ani dzieciom, z wyjątkiem Twoich rodziców lub opiekunów.
• Pracownikom nie wolno bez zgody Twojej i Twoich rodziców lub opiekunów robić Ci zdjęć, nagrywać filmów.
• Pracownikom nie wolno zachowywać się w Twojej obecności niewłaściwie, używać wulgarnych słów, gestów lub żartów, obrażać kogokolwiek, nawiązywać w wypowiedziach do Twojej atrakcyjności, używać przemocy.
• Nikomu nie wolno Cię krzywdzić, w jakikolwiek sposób.
• Pracownikom nie wolno proponować Ci alkoholu, papierosów ani nielegalnych substancji. Pracownikom nie wolno używać ich w Twojej obecności.
• Pracownikom nie wolno przyjmować pieniędzy ani prezentów od Ciebie.
• Masz prawo być traktowane tak samo jak wszystkie inne dzieci. Pracownicy nie powinni nikogo faworyzować.
• Pracownikom wolno Cię dotykać tylko za Twoją zgodą i w taki sposób, aby był dla Ciebie odpowiedni.
• Pracownikom nie wolno Cię bić, szturchać, popychać ani dotykać Cię w jakikolwiek inny sposób, którego nie chcesz lub czujesz się źle.
• Pracownicy mogą się z Tobą kontaktować wyłącznie w czasie pracy i w związku z ich pracą.
• Pracownikom nie wolno zapraszać Cię do ich miejsca zamieszkania, spotykać się z Tobą poza Biblioteką ani kontaktować się z Tobą w mediach społecznościowych lub przez prywatny telefon.

PAMIĘTAJ!
Zawsze kiedy czujesz się niekomfortowo w jakiejś sytuacji, ktoś robi Ci krzywdę lub zachowuje się nieodpowiednio, możesz powiedzieć o tym innemu pracownikowi Biblioteki, który Cię wysłucha i pomoże!

2024-02-15 14:52


Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki