Katalog on-line

Aktualności

Dotacja na zakup nowości z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa
W ramach Programu Wieloletniego „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” Priorytet 1 - Zakup nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie otrzymała w 2020 roku dofinansowanie w kwocie 9 154 zł. Celem Priorytetu 1 jest wzmocnienie aktywności czytelniczej w bibliotekach publicznych poprzez kreowanie wzrostu liczby wypożyczanych publikacji oraz wzrostu liczby czytelników bibliotek publicznych. Szczególny nacisk został położony na budowanie nawyków czytelniczych poprzez stały dopływ nowości wydawniczych, możliwość systematycznego ubytkowania (aktualizacja zasobów), a w konsekwencji zwiększenie oferty czytelniczej dla użytkowników bibliotek.
data publikacji: 2020-10-09 14:55
 
"Mała książka – wielki człowiek" 2020: Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie uczestniczy w kolejnej edycji projektu w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Projekt jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym (urodzonych w latach 2014-2017). Organizatorem i pomysłodawcą projektu jest Instytut Książki, a biblioteka jest partnerem przedsięwzięcia. Informacja prasowa Instytutu Książki: Bezpłatna Wyprawka Czytelnicza dla każdego przedszkolaka. Kampania „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. Najwyższy czas przygotować się na długie jesienne wieczory i popołudnia, podczas których nie powinno zabraknąć dobrej książki – dla rodzica i dla dziecka. Warto zatem udać się do pobliskiej biblioteki, gdzie na każdego Małego Czytelnika w wieku przedszkolnym czeka wyjątkowa Wyprawka Czytelnicza przygotowana przez Instytut Książki. Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w trzeciej odsłonie kampanii „Mała książka – wielki człowiek” w bibliotece. W tym roku do projektu zgłosiło się 5861 bibliotek posiadających oddziały dziecięce – to o ponad 700 placówek więcej niż w roku ubiegłym i aż 75% wszystkich bibliotek publicznych w Polsce.
data publikacji: 2020-09-26 10:22
 
Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „We śnie” (Bolesław Leśmian)
Tym razem Kuba Michalski śpiewa jeden z najpiękniejszych miłosnych wierszy Leśmiana, do którego skomponował muzykę: https://youtu.be/HmScaD1Gj2U. Znajdźmy chwilkę i posłuchajmy jego niezwykle nastrojowej piosenki, a także innych, które powstały w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Poprzednie zaśpiewane przez niego w tym projekcie wiersze to: „Przed świtem” (Leśmian) i „Stepy Akermańskie” (Mickiewicz). Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w ubiegłym zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2020-09-23 21:04
 
Wystawa malarstwa Juliana Pamuły „POLSKA”
Zapraszamy na wystawę malarstwa Juliana Pamuły - chojnowskiego plastyka, członka Gildii Artystów Chojnowa, który już po raz trzeci prezentuje w naszej bibliotece swoje prace. Poprzednie wystawy miały miejsce w roku 2014 i 2017 i cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystawę „POLSKA” można oglądać w Galerii Młodych od początku września do końca października 2020 r., ale z powodu koronawirusa z zachowaniem aktualnie obowiązujących zasad funkcjonowania biblioteki.
data publikacji: 2020-09-12 12:22
 
Warto przeczytać we wrześniu!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Mark Boyle – „Offline. Jak dzięki życiubez pieniędzy i technologii odzyskałem wolność i szczęście”; Sławomir Koper, Arek Biedrzycki – „Polscy szpiedzy”; Sławomir Koper - „Polscy szpiedzy 2”; Frances Mayes, Ondine Cohane – „Pod słońcem Italii”; Paweł Semmler - „Rosja we krwi. Terroryzm dwóch dekad” oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Anna Gibasiewicz – „Baśń o perle”, „Wyprawa Endoasa”; Izabella Klebańska – „Jadzia”; Łukasz Modelski – „Mała historia kuchni. Dzieje się je”; Zofia Stanecka „Żółwik z oceanu”; Paweł Wakuła „Jajecznica Kolumba” ; „12 ważnych emocji. Polscy autorzy o tym, co czujemy”. Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej. Zachęcamy także do obejrzenia filmików z nagraniem czytania polecanych baśni Anny Gibasiewicz - fragmenty „Baśni o perle” i „Wyprawy Endoasa” czyta autorka: https://www.youtube.com/watch?v=mxLbhJHcy_g https://www.youtube.com/watch?v=8vOm437xiQU
data publikacji: 2020-09-09 15:43
 
<< nowsze | 3  | 4  | 5  | 6  | 7 | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki