Katalog on-line

Aktualności

BALLADYNA W CHOJNOWIE
W ramach „Narodowego Czytania 2020” postanowiono przypomnieć „Balladynę” Juliusza Słowackiego. W Chojnowie, w związku z epidemią covid-19, „Narodowe Czytanie” przybrało specyficzną formułę. O udział poprosiliśmy uczniów klas siódmych lokalnych szkół podstawowych, a każda z występujących przed kamerą osób musiała zmierzyć się z trudnym wyzwaniem wcielenia się w co najmniej dwie postaci. Rekordzistka kreuje ich bodaj sześć. Wszystko dla zachowania bezpieczeństwa młodych wykonawców. Efekty ich prac przed Państwem. „BALLADYNA W CHOJNOWIE” przy okazji prezentuje kilka miejskich plenerów. Sceny kręciliśmy w Parku Piastowskim, nad Stawem Miejskim oraz w lapidarium Muzeum Regionalnego. Zapraszamy do specyficznej lektury fragmentów dramatu Juliusza Słowackiego, które czytają uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4: Natan Chęciński, Paulina Fudala, Aleksandra Orłowska, Magda Mroczko, Hanna Perchaluk, Amelia Ratman, Julia Kamińska, Milena Gil, Agnieszka Czarna, Marcel Guściora, Michał Piróg, Julia Grzech, Hanna Socha, Bartosz Ptasznik. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Zakładka na naszej stronie - Filmy:
data publikacji: 2020-09-05 11:53
 
Od 7 września zmiana godzin otwarcia biblioteki
Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach. Ze względu na ograniczenie transmisji koronawirusa, konieczne jest wprowadzenie takich zasad świadczenia usług bibliotecznych, by zarówno Czytelnicy, jak i pracownicy Biblioteki mieli poczucie bezpieczeństwa. Od 7 września 2020 r. nastąpi zmiana godzin otwarcia biblioteki. Szczegółowe zasady funkcjonowania biblioteki:
data publikacji: 2020-09-04 11:03
 
Narodowe Czytanie 2020: Juliusz Słowacki BALLADYNA
Zapraszamy na Narodowe Czytanie - Juliusz Słowacki BALLADYNA. W Narodowym Czytaniu w Chojnowie uczestniczyć będą mieszkańcy miasta – w formie bezpośredniej i on-line. Zrealizowany zostanie film prezentujący czytanie fragmentów „Balladyny” przez uczniów klas VII ze Szkoły Podstawowej nr 3 i Szkoły Podstawowej nr 4. Nagrania będą wykonywane w plenerze, w wybranych miejscach stanowiących odpowiednią scenografię do czytanych fragmentów. Film „Balladyna w Chojnowie” zostanie opublikowany w Internecie 5 września - w dzień Narodowego Czytania na stronach: biblioteka.chojnow.eu, moksir.chojnow.eu, facebook.com/domkulturychojnow. W ramach akcji Narodowe Czytanie odbędzie się także 9 września czytanie „Balladyny” w dowolnych formach we wszystkich szkołach: Szkole Podstawowej nr 3, Szkole Podstawowej nr 4 i Powiatowym Zespole Szkół. Aktywni uczestnicy Narodowego Czytania otrzymają nagrody książkowe opatrzone stemplem okolicznościowej pieczęci przysłanej z Kancelarii Prezydenta RP. Taki stempel będą mogli otrzymać również mieszkańcy – na własnych egzemplarzach „Balladyny”. Organizatorzy: Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie, Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chojnowie. Partnerzy: Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej, Szkoła Podstawowa nr 4 im. Janusza Korczaka, Powiatowy Zespół Szkół w Chojnowie.
data publikacji: 2020-08-25 08:24
 
Wystawa „Wakacyjne rolkowanie”
Zapraszamy do obejrzenia wystawy prac plastycznych „Wakacyjne rolkowanie” wykonanych na podstawie naszych wakacyjnych warsztatów. Zajęcia prowadziliśmy w czwartki, od 23 lipca do 13 sierpnia, a szczegółowe informacje zamieściliśmy na stronie www biblioteki. W wystawie „Wakacyjne rolkowanie" mogli wziąć udział uczniowie z chojnowskich szkół podstawowych w wieku 7 - 12 lat. Swoje pomysłowe prace nadesłali Zuzanna Jamroz i Michał Jankowski, ale mamy nadzieję, że i innych zachęciliśmy do twórczego działania. Z naszych propozycji można skorzystać w każdej chwili. Bardzo dziękujemy uczestnikom i zapraszamy po odbiór nagród.
data publikacji: 2020-08-20 16:07
 
Konkurs „Książkowe rymowanki” – wyniki
Na konkurs literacki „Książkowe rymowanki”, przeprowadzony w ramach „Wakacji z Biblioteka on-line”, wpłynęły ogółem 4 prace złożone przez uczniów SP 4 w Chojnowie - Zuzannę Jamroz i Michała Jankowskiego. Jury w składzie: Barbara Landzberg, Marzena Luty i Agnieszka Tworzydło oceniło prace i przyznało w/w uczestnikom wyróżnienia. Gratulujemy! Dziękujemy za zainteresowanie naszym wakacyjnym przedsięwzięciem i zapraszamy do biblioteki po odbiór nagród. Nagrodzone utwory:
data publikacji: 2020-08-14 11:43
 
<< nowsze | 4  | 5  | 6  | 7  | 8 | 9  | 10  | 11  | 12  | 13  | 14  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki