Katalog on-line

Aktualności

Chojnowscy Amicus Librorum 2020
Honorowy tytuł „Amicus Librorum – Przyjaciel Biblioteki” przyznawany jest przez Kapitułę Legnickiej Biblioteki Publicznej osobom, instytucjom i organizacjom szczególnie zasłużonym dla bibliotek publicznych Legnicy i powiatu legnickiego. Wśród tegorocznych osób wyróżnionych znaleźli się także nauczyciele z chojnowskich szkół, zgłoszeni przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chojnowie. Za wieloletnią współpracę z naszą biblioteką w prowadzeniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki w Chojnowie Amicus Librorum przyznano: Pani Małgorzacie Graban ze Szkoły Podstawowej nr 4, Pani Lucynie Olszewskiej z Powiatowego Zespołu Szkół i Pani Ewie Wołoszyn ze Szkoły Podstawowej nr 3. Gratulujemy i dziękujemy!
data publikacji: 2020-11-03 16:40
 
Czytanie on-line bez ryzyka zakażenia. Największa biblioteka cyfrowa w Polsce otwarta
3 miliony obiektów cyfrowych – książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych – dostępnych jest w Internecie dzięki cyfrowej Bibliotece Narodowej POLONA. To obecnie jedna z największych bibliotek cyfrowych w Europie. Poprzez bibliotekę cyfrową POLONA zapewniany jest nieodpłatny, szeroki dostęp do obiektów cyfrowych wysokiej jakości (książek, czasopism, rękopisów, starodruków, map, rysunków, grafik, fotografii, pocztówek, nut i druków ulotnych) do nieograniczonego wykorzystania przez wszystkich w dowolnym celu, w tym komercyjnym.(źródło: www.bn.org.pl)
data publikacji: 2020-10-29 13:59
 
Warto przeczytać w październiku!
Polecane nowości z Działu dla Dorosłych: Stanisław Horodecki - „Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego”; Marcin Makuch - „Sekrety Legnicy: część 2"; Iwona Kienzler - „Kobiety ze słynnych polskich obrazów: boskie, natchnione, przeklęte"; „Zapomniane obrazy. Łemkowszczyzna w fotografiach Johna Masleya z lat 1923 i 1938" - pod red. Jerzego Starzyńskiego oraz z Działu dla Dzieci i Młodzieży: Emilia Becker - „Pamiętniki marzeń"; Andrzej Perepeczko - „Jędruś: chłopak ze Lwowa"; Katarzyna Wasilkowska - „Kobra". Inne ostatnio zakupione nowości można zobaczyć korzystając z zakładki „Katalog on-line” na naszej stronie internetowej.
data publikacji: 2020-10-27 15:50
 
Od 17 października czytelnia jest nieczynna
Z powodu wprowadzenia strefy czerwonej w powiecie legnickim, czytelnia Działu dla Dorosłych jest nieczynna od dnia 17 października 2020 r. do odwołania. Pozostałe zasady funkcjonowania biblioteki nie ulegają zmianie: na naszej stronie www zakładka COVID-19.
data publikacji: 2020-10-16 13:49
 
Kultura w sieci – piosenka Kuby Michalskiego „Zmierzch” (Bolesław Leśmian)
Zapraszamy do posłuchania kolejnej kompozycji Kuby Michalskiego nagranej i sfilmowanej w ramach programu stypendialnego Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura w sieci. Tym razem piosenka rytmiczna i dynamiczna „Zmierzch”, wiersz mistrza Bolesława wyjątkowej urody: https://youtu.be/v_Sfw_jvIA8 ; Poprzednie zaśpiewane w tym projekcie wiersze to: „Przed świtem” (Leśmian), „Stepy Akermańskie” (Mickiewicz) i „We śnie” (Leśmian). Miłego słuchania! Kuba Michalski jest autorem, kompozytorem, wokalistą i gitarzystą. Nagrał pięć płyt z zespołem „Cotton Cat” i cztery albumy solowe. Był wielokrotnie nagradzany: m.in. w duecie z Justyną Bacz wygrał Festiwal Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie. Występuje solo, akompaniując sobie na gitarze. W Chojnowie gościliśmy artystę dwukrotnie. W 2018 roku wystąpił z koncertem „Herbert i Asnyk: dwa spojrzenia”, a w ubiegłym zaśpiewał ballady Leonarda Cohena.
data publikacji: 2020-10-09 15:45
 
<< nowsze | 2  | 3  | 4  | 5  | 6 | 7  | 8  | 9  | 10  | 11  | 12  | starsze >>

Wystawa "Malujemy samodzielnie i z pomocą": marzec - kwiecień 2021 *** Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnowie jest otwarta dla Czytelników, ale na specjalnych zasadach *** Konkurs "Zaczarowany Las Toma Bombadila" : marzec - kwiecień 2021 ***

Projekt „Od bajki do bajki” dofinansowano ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego


Zakup komputerów dofinansowano ze środków Instytutu Książki